Bezpłatna konsultacja 22 100 67 67 Od poniedziałku do piątku od 08:00 do 16:00

Odzyskaj podatek z zagranicy

w biurze rachunkowym w Szczecinie
Pola oznaczone * są wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w niniejszym formularzu danych osobowych przez Megatax.pl spółka z ograniczoną osobowością z siedzibą w Warszawie przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Nr 8, lok. 99, Warszawa 03-984, wpisaną do KRS przez Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000534727, REGON: 360315012, NIP: 1132883020 o kapitale zakładowym 5 000,00 zł, (Administratora moich danych osobowych) w celu przygotowania dla mnie spersonalizowanych ofert usług oferowanych przez Megatax.pl sp. z o.o.

Tylko trzy kroki po Twój zwrot podatku!

Zostaw nam swój numer telefonu. Oddzwonimy do Ciebie w ciągu najbliższych 24 godzin. Średnio oddzwaniamy w 2 godziny.
Umówmy się z Tobą w naszym biurze rachunkowym, gdzie otrzymasz bezpłatną poradę i kalkulację podatkową.
Podpiszesz wszelkie dokumenty, nic nie będziesz musiał wypełniać. Po 4 miesiącach otrzymasz zwrot podatku na swoje konto.
Jesteśmy w Twoim mieście!
  • Rozliczamy większość krajów
  • Twój wniosek i dane są bezpieczne
  • Posiadamy konkurencyjne ceny
  • Z nami odzyskasz nawet 100% podatku

Zwrot podatku dla mieszkańców Szczecina z Niemiec, Holandii, Norwegii

Czy podczas obliczania podatku można stosować ulgi?
Polskie prawo przewiduje zastosowanie ulg podczas rozliczania dochodów, które zostały uzyskane w Holandii. Do najważniejszych, jakie możemy zastosować należą:

– ulga abolicyjna

– ulgi budowlane

– ulgi rehabilitacyjne

– ulgi internetowe

– odliczenie holenderskiego NFZ i ZUS-u (pod warunkiem, że nie zostały odliczone w Holandii)

Czym jest ulga abolicyjna?

Ulgę abolicyjną można odliczyć sobie w Polsce na mocy art. 27g ustawy o PIT. Pozwala ona na to, aby biorąc pod uwagę pewne okoliczności, całkowicie zwolnić podatnika od płacenia podatków od dochodów, które uzyskał w Holandii. Rozwiązanie to powstało, aby można było zrównać dwa sposoby rozliczania się Polaków: rozliczanie się metodą zaliczenia oraz metodą wyłączenia dochodów uzyskanych za granicą z opodatkowania w Polsce, z zachowaniem progresji.

To o czym powinno się pamiętać, to fakt, że celem ulgi abolicyjnej nie jest całkowite zwolnienie podatnika z zapłaty podatku w Polsce, a jedyne zrównanie pozycji obu grup podatników (tych, którzy rozliczają się metodą zliczenia i wyłączenia).
Bez cienia wątpliwości Holandia to kraj, w którym to pracuje aktualnie całkiem sporo Polaków. W szczególności praca sezonowa we właśnie tym kraju jest bardzo powszechna. Nierzadko jedziemy do Holandii, ale najzwyczajniej w świecie nie znamy realiów tego państwa. Nie mamy zielonego pojęcia czym charakteryzuje się system podatkowy, etc. Należy niewątpliwie przyznać, iż holenderskie podatki nie są niskie, lecz na całe szczęście uzyskanie zwrotu podatku zasadniczo nie powinno stanowić większych problemów.
Co należy zrobić, aby mieć możliwość uzyskać zwrot podatku z Holandii? Oczywiście podstawowy warunek jest taki, iż niezbędne jest to, aby w ciągu ostatniego czasu pracować w Holandii, w 100% legalnie. Jednak w sumie spełnienie tych warunków raczej nie powinno stanowić dla nikogo kłopotu. Polacy mają okazję pracować w Holandii – w całkowicie legalny sposób, bez większych kłopotów. Oprócz tego potrzebne są naturalnie wszystkie dokumenty, które jednoznacznie potwierdzają, iż pracowaliśmy na obszarze Holandii. Później wystarczy niezwłocznie skontaktować się z tą firmą, która trudni się pomocą jeżeli w rachubę wchodzi podatek.