Wszystko o Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu: Usługi i kontakty

Wszystko o Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu: Usługi i kontakty
Autor Grzegorz Maj
Grzegorz Maj12.02.2024 | 6 min.

Urząd skarbowy Wrocław jest instytucją, z którą większość z nas musi mieć do czynienia przy rozliczaniu podatków czy załatwianiu innych spraw finansowych. W artykule znajdziesz przydatne informacje o tym, jak skontaktować się z urzędem, jakie usługi oferuje, gdzie się znajduje i jak tam dojechać. Poznasz też sposoby na sprawne załatwienie najczęstszych spraw w urzędzie skarbowym we Wrocławiu.

Kluczowe wnioski:
 • Urząd skarbowy we Wrocławiu znajduje się przy ulicy Skarbowców 1 i jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.
 • Przez Internet można m.in. złożyć zeznanie podatkowe PIT i sprawdzić status swojego rozliczenia podatkowego.
 • Telefonicznie można uzyskać informacje pod numerami 71 370 36 00 oraz 71 370 36 80.
 • W urzędzie skarbowym można załatwić m.in. formalności związane z działalnością gospodarczą, podatkami czy spadkami.
 • Przed wizytą w urzędzie warto sprawdzić, czy nie można danej sprawy załatwić online lub telefonicznie.

Urząd skarbowy we Wrocławiu - lokalizacja i godziny

Urząd skarbowy Wrocław mieści się przy ulicy Skarbowców 1 we Wrocławiu. Jest to budynek położony w pobliżu Dworca Głównego PKP, więc dojazd komunikacją miejską jest bardzo wygodny. W urzędzie znajdują się stanowiska obsługi podatników, referaty merytoryczne, kasa, archiwum i inne niezbędne agendy.

Godziny otwarcia urzędu skarbowego we Wrocławiu to:

 • Poniedziałek: 8:00–18:00
 • Wtorek - Piątek: 8:00–15:00

Warto pamiętać, że ostatnią osobę rejestruje się na 15 minut przed zamknięciem urzędu. Poza godzinami pracy można skorzystać z usług elektronicznych urzędu przez stronę www.podatki.gov.pl.

Ważne numery telefonów

Kontakt telefoniczny z urzędem skarbowym we Wrocławiu możliwy jest pod następującymi numerami:

 • Informacja podatkowa: 71 370 36 00
 • Centrala: 71 370 36 80

Połączenia przyjmowane są w godzinach pracy urzędu.

Jak załatwić sprawy w urzędzie skarbowym

Urząd skarbowy zajmuje się szeroką gamą spraw - od rozliczania podatków po wydawanie zaświadczeń. Osobiście w urzędzie skarbowym we Wrocławiu można między innymi:

 • złożyć zeznanie podatkowe (np. PIT)
 • uregulować zaległości podatkowe
 • zarejestrować działalność gospodarczą
 • zgłosić spadek

Jeśli chcemy załatwić sprawę osobiście, musimy udać się do właściwego miejscowo urzędu skarbowego. W przypadku osób fizycznych jest to urząd skarbowy właściwy ze względu na miejsce zamieszkania, a w przypadku działalności gospodarczej - siedzibę firmy.

Jak przygotować się do wizyty?

Aby zaoszczędzić czas podczas wizyty w urzędzie, warto odpowiednio się do niej przygotować. Przede wszystkim należy zebrać wszystkie dokumenty, które będą potrzebne do załatwienia danej sprawy. Można też pobrać i wypełnić odpowiednie formularze. Dzięki temu wizyta będzie sprawna i pozwoli skupić się na najważniejszych kwestiach.

Rodzaj sprawy Wymagane dokumenty
Rejestracja działalności Wypełniony wniosek CEIDG-1
Zgłoszenie spadku Dokument stwierdzający nabycie spadku, np. akt notarialny lub postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku

Posiadanie kompletu dokumentów pozwoli sprawnie przejść przez wszelkie formalności w urzędzie skarbowym Wrocław.

Czytaj więcej:Skarbówka Inowrocław: Informacje kontaktowe i usługi

Usługi online urzędu skarbowego we Wrocławiu

Urząd skarbowy we Wrocławiu oferuje praktyczne usługi online, dzięki którym wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu. Usługi dostępne są na stronie www.podatki.gov.pl po zalogowaniu się profilem zaufanym, e-dowodem lub poprzez bankowość elektroniczną.

Jakie usługi online oferuje urząd skarbowy Wrocław? Między innymi:

 • składanie deklaracji podatkowych (PIT, CIT, VAT)
 • wgląd w swoje dane podatkowe
 • sprawdzenie statusu zwrotu podatku
 • pobranie zaświadczeń (np. o niezaleganiu w podatkach)

Dzięki e-usługom podatnicy mogą zaoszczędzić czas, a także mieć większą kontrolę nad swoimi finansami. Warto z nich korzystać przy rozliczaniu PIT lub innych podatków.

Coraz więcej spraw z urzędem skarbowym można załatwić przez Internet, nie ruszając się z domu.

Jak złożyć PIT przez internet?

Jedną z najpopularniejszych e-usług urzędu skarbowego jest składanie zeznań podatkowych przez internet, np. rocznego PIT. Aby to zrobić, wchodzimy na stronę www.podatki.gov.pl i logujemy się, a następnie:

 1. Wybieramy zakładkę "e-Deklaracje".
 2. Wypełniamy odpowiedni formularz PIT online.
 3. Sprawdzamy poprawność wprowadzonych danych.
 4. Akceptujemy i wysyłamy deklarację.

System poinformuje nas o poprawnym przesłaniu dokumentu. Na podany adres mailowy przyjdzie Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

Jak sprawdzić stan rozliczenia PIT we Wrocławiu

Wszystko o Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu: Usługi i kontakty

Jedną z najważniejszych kwestii po złożeniu rozliczenia podatkowego jest uzyskanie informacji o statusie naszego PIT. Urząd skarbowy we Wrocławiu umożliwia to na kilka sposobów.

Aby sprawdzić status swojego PIT online, należy:

 1. Zalogować się na stronę www.podatki.gov.pl
 2. Wejść do zakładki "e-Urząd Skarbowy"
 3. Wybrać opcję "Twoje deklaracje"

Zobaczymy tam wszystkie złożone przez nas deklaracje wraz ze statusami (np. "przyjęte bez błędów").

Możemy także zadzwonić na infolinię podatkową (71 370 36 00) i zapytać o status naszego rozliczenia podając PESEL.

Dzięki temu dowiemy się, czy nasz PIT został rozliczony i kiedy możemy spodziewać się ewentualnego zwrotu nadpłaconego podatku.

Numery telefonów do urzędu skarbowego

Kontakt telefoniczny z urzędem skarbowym we Wrocławiu umożliwia wyjaśnienie wątpliwości, uzyskanie informacji lub wsparcia w załatwianiu spraw podatkowych i finansowych.

Główne numery telefonów to:

 • Informacja podatkowa - 71 370 36 00
 • Centrala urzędu skarbowego - 71 370 36 80
 • Telefoniczna informacja o zwrocie podatku - 71 370 36 52

Infolinia działa w godzinach pracy urzędu, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. Poza tymi godzinami można skorzystać z automatycznego serwisu telefonicznego IVR.

Dzwoniąc na infolinię urzędu skarbowego we Wrocławiu możemy na przykład:

 • uzyskać informację na temat naszych zobowiązań podatkowych
 • dowiedzieć się o statusie naszego PIT
 • otrzymać pomoc przy problemach technicznych ze złożeniem deklaracji przez internet

Jak dojechać i zaparkować przy urzędzie skarbowym

Urząd skarbowy we Wrocławiu położony jest w ścisłym centrum, dlatego dojazd komunikacją miejską jest bardzo wygodny. Tuż obok budynku przy ul. Skarbowców znajduje się przystanek Dworzec Główny Zachód, skąd odjeżdżają autobusy, tramwaje i trolejbusy.

Dojazd samochodem również jest w miarę wygodny, choć w okolicy trudniej o miejsce parkingowe. Najbliższy parking to Parking Hubska (ok. 300 metrów) oraz parking przy centrum handlowym Plaza (ok. 500 metrów).

Podsumowanie

Urząd skarbowy we Wrocławiu to instytucja publiczna odpowiedzialna za szeroki zakres spraw podatkowych i finansowych. Znajduje się w centrum miasta przy ul. Skarbowców 1. Osobiście można tam załatwić m.in. rejestrację działalności gospodarczej, złożyć PIT czy zgłosić spadek. Coraz więcej usług dostępnych jest też online po zalogowaniu na stronę www.podatki.gov.pl.

Artykuł zawiera wszystkie najważniejsze informacje o pierwszym urzędzie skarbowym we Wrocławiu - od numerów telefonów, poprzez godziny otwarcia, usługi, sposoby dojazdu i parkingi w okolicy. Przydatne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Najczęstsze pytania

Urząd skarbowy we Wrocławiu mieści się przy ul. Skarbowców 1, w pobliżu Dworca Głównego PKP. Dojazd jest więc bardzo wygodny zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem.

Urząd jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00, przy czym ostatnią osobę rejestruje się na 15 minut przed zamknięciem.

Można dzwonić pod numery 71 370 36 00 (infolinia podatkowa) lub 71 370 36 80 (centrala urzędu). Telefoniczna informacja działa od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu.

W okolicy ulicy Skarbowców, gdzie mieści się urząd skarbowy, trudno o miejsca parkingowe. Najwygodniej zaparkować na płatnym Parkingu Hubska lub przy centrum handlowym Plaza.

Status rozliczenia podatkowego można łatwo sprawdzić po zalogowaniu na stronę www.podatki.gov.pl, wchodząc w zakładkę "Twoje deklaracje". Informacji udziela też infolinia podatkowa pod numerem 71 370 36 00.

5 Podobnych Artykułów

 1. Zwrot podatku za 2019: Co musisz wiedzieć?
 2. Remont mieszkania: Jak odliczyć koszty od podatku w 2023?
 3. Od czego zależy zwrot podatku: Faktory wpływające na kwotę
 4. Kalkulator PIT-37 za rok 2022: Jak obliczyć podatek?
 5. Kiedy oczekiwać zwrotu podatku: Kluczowe terminy
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Grzegorz Maj
Grzegorz Maj

Jestem Grzegorz, założyciel zwrotpodatkuonline.pl. Moja pasja do podatków przeplata się z misją ułatwiania zawiłego świata finansów każdemu. Na moim portalu znajdziesz nie tylko suchą teorię, lecz także praktyczne porady, które pomogą Ci zapanować nad swoimi finansami. Dzięki prostym wyjaśnieniom i aktualnym informacjom, uczynię podatki zrozumiałymi i osiągalnymi dla każdego. Zwrotpodatkuonline to nie tylko miejsce nauki, ale również droga do finansowego sukcesu. Dołącz do naszej społeczności i poczuj pewność w świecie podatków!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły