Konta bankowe urzędu skarbowego w Bytowie: Jakie są numery?

Konta bankowe urzędu skarbowego w Bytowie: Jakie są numery?
Autor Grzegorz Maj
Grzegorz Maj16.02.2024 | 5 min.

Urząd skarbowy Bytów konta bankowe - jakie numery powinieneś znać, aby dokonywać płatności podatków i opłat? W tym artykule znajdziesz przydatne informacje o kontach bankowych urzędu skarbowego w Bytowie dla osób fizycznych i firm. Dowiesz się, gdzie sprawdzić aktualne numery rachunków bankowych US w Bytowie i jakie numery przypisane są do poszczególnych rodzajów podatków.

Kluczowe wnioski:

 • Urząd skarbowy w Bytowie ma kilka rachunków bankowych do wpłat różnych podatków i opłat.
 • Numery kont dla osób fizycznych różnią się od numerów dla firm.
 • Aktualne numery kont bankowych US Bytów znajdziesz na stronie internetowej urzędu.
 • Warto sprawdzać numery kont przed dokonaniem przelewu, gdyż mogą ulec zmianie.
 • Płacąc podatek, zawsze sprawdzaj, na który numer konta go wpłacić.

Numery kont bankowych urzędu skarbowego w Bytowie

Aby terminowo i prawidłowo regulować należności podatkowe, niezbędna jest znajomość aktualnych numerów rachunków bankowych urzędu skarbowego. Dotyczy to również podatników z terenu Bytowa i okolic, którzy swoje zobowiązania finansowe wobec skarbówki załatwiają za pośrednictwem Urzędu Skarbowego w Bytowie.

Jak sprawdzić numery kont urzędu skarbowego w Bytowie?

Najprostszą i najszybszą metodą pozyskania informacji o aktualnych numerach rachunków bankowych urzędu skarbowego w Bytowie jest skorzystanie z zasobów strony internetowej tej jednostki. W sekcji „Rachunki bankowe” znajduje się szczegółowy wykaz numerów kont dla poszczególnych rodzajów wpłat, z podziałem na osoby fizyczne i podmioty gospodarcze.

Ponadto, numery kont US w Bytowie można uzyskać osobiście w siedzibie urzędu przy ulicy Wojska Polskiego 16 lub telefonicznie, dzwoniąc na ogólnodostępny numer tel. (59) 822 23 51.

Gdzie znaleźć informacje o numerach kont urzędu skarbowego w Bytowie?

Najpełniejszą informację na temat numerów rachunków bankowych urzędu skarbowego w Bytowie znajdziemy w internecie, na oficjalnej stronie internetowej urzędu www.poznan.kas.gov.pl. Zakładka „Rachunki bankowe” grupuje numery kont dla osób fizycznych i prawnych, ułatwiając odnalezienie właściwego numeru dla konkretnego podatku czy opłaty.

Ponadto, informacje o numerach kont US w Bytowie można uzyskać telefonicznie, osobiście lub drogą mailową – dane kontaktowe urzędu dostępne są na stronie internetowej www.bytow.kas.gov.pl.

Numery kont bankowych US Bytów dla osób fizycznych

Osoby fizyczne dokonujące wpłat do urzędu skarbowego w Bytowie powinny korzystać z następujących numerów rachunków bankowych:

 • Podatek dochodowy od osób fizycznych - 13 1020 4649 0000 7602 0299 1599
 • Podatek VAT - 13 1020 4649 0000 7602 0299 1612
 • Podatki i opłaty lokalne - 89 1020 4649 0000 7602 0299 1620

Są to główne numery kont dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Na stronie urzędu skarbowego w Bytowie znajdziemy pełną listę rachunków przeznaczonych dla wpłat PIT, VAT i innych należności od osób fizycznych.

Czytaj więcej:Optymalizacja zwrotu podatku: Jak zwiększyć swoje szanse?

Numery rachunków bankowych urzędu skarbowego w Bytowie dla firm

Podmioty gospodarcze powinny kierować płatności na następujące numery kont urzędu skarbowego w Bytowie:

Podatek CIT 13 1020 4649 0000 7602 0299 1582
Podatek PIT 13 1020 4649 0000 7602 0299 1604
Podatek VAT 13 1020 4649 0000 7602 0299 1639

Pełną listę numerów rachunków bankowych urzędu skarbowego w Bytowie dedykowanych dla firm i przedsiębiorców znajdziemy na oficjalnej stronie www.bytow.kas.gov.pl.

Jakie numery kont ma urząd skarbowy w Bytowie dla podatku VAT?

Urząd skarbowy w Bytowie wyodrębnia 2 numery rachunków bankowych dla wpłat podatku VAT:

 • 13 1020 4649 0000 7602 0299 1612 - VAT osoby fizyczne
 • 13 1020 4649 0000 7602 0299 1639 - VAT podmioty gospodarcze

Podatnicy VAT muszą pamiętać o wpłacaniu należności z tytułu podatku od towarów i usług na właściwy numer konta, w zależności od statusu prawnego.

Numery kont urzędu skarbowego w Bytowie dla różnych podatków

Konta bankowe urzędu skarbowego w Bytowie: Jakie są numery?

Urząd skarbowy w Bytowie posiada odrębne rachunki bankowe dla najważniejszych rodzajów podatków i opłat:

 • PIT - osoby fizyczne i firmy
 • CIT - podmioty gospodarcze
 • VAT - osoby fizyczne i firmy
 • Podatki lokalne
 • Opłaty skarbowe i administracyjne

Dokładny wykaz numerów kont dla poszczególnych podatków i opłat znajdziemy na stronie urzędu skarbowego w Bytowie www.bytow.kas.gov.pl. Warto regularnie sprawdzać, czy numery kont się nie zmieniły!

Należy pamiętać, by dokonując wpłaty zawsze sprawdzić aktualny numer konta przypisany do danego podatku lub opłaty. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych komplikacji i opóźnień. Terminowe regulowanie zobowiązań podatkowych jest obowiązkiem każdego podatnika. Aby to ułatwić, urzędy skarbowe publikują na swoich stronach internetowych aktualne numery rachunków bankowych do wpłat podatków i opłat.

Dotyczy to również Urzędu Skarbowego w Bytowie, obsługującego podatników z tego miasta i okolic. Na stronie www.bytow.kas.gov.pl znajdziemy wykaz numerów kont przeznaczonych do wpłat m.in. PIT, CIT, VAT czy podatków lokalnych. Podatnicy muszą pamiętać o wpłacaniu środków na rachunek właściwy dla ich statusu (osoba fizyczna vs firma) oraz danego rodzaju należności.

Gdzie sprawdzić aktualne numery kont urzędu skarbowego w Bytowie?

Najaktualniejsze zestawienie numerów rachunków bankowych urzędu skarbowego w Bytowie znajduje się na oficjalnej stronie internetowej urzędu pod adresem www.bytow.kas.gov.pl. Tam też znajdziemy podział na konta dla osób fizycznych i firm. Możemy również zadzwonić do urzędu pod nr tel. (59) 822 23 51 i poprosić o informację o numerach kont.

Jak sprawdzić, na który numer konta wpłacić konkretny podatek?

Aby nie popełnić pomyłki, obowiązkowo należy sprawdzić numer konta przed dokonaniem przelewu. Na stronie urzędu skarbowego w Bytowie w zakładce „Rachunki bankowe” znajdziemy zestawienie z przyporządkowaniem numerów kont do poszczególnych rodzajów wpłat. Dzięki temu łatwo upewnić się, na które konto należy wpłacić np. VAT, PIT czy podatek od nieruchomości.

Podsumowanie

Podatnicy z terenu Bytowa, zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorcy, powinni zwrócić szczególną uwagę na to, aby wpłaty do urzędu skarbowego trafiały zawsze na właściwy numer rachunku bankowego. Regularne sprawdzanie i weryfikowanie numerów kont US pozwoli uniknąć kosztownych błędów i niepotrzebnych opóźnień w rozliczeniach z urzędem skarbowym.

Podsumowanie

Znajomość aktualnych numerów rachunków bankowych jest kluczowa w prawidłowym regulowaniu zobowiązań podatkowych. Urząd skarbowy w Bytowie udostępnia na swojej stronie internetowej wykaz kont z przypisanymi rodzajami wpłat. Dzięki temu podatnicy mogą łatwo sprawdzić, na który numer przelać np. VAT, PIT czy podatek od nieruchomości.

Należy jednak pamiętać o regularnym monitorowaniu ewentualnych zmian numerów kont urzędu skarbowego w Bytowie. Tylko wpłacając na aktualny, właściwy numer unikniemy kosztownych komplikacji. W razie wątpliwości, można potwierdzić numer konta telefonicznie w urzędzie skarbowym.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Zwrot podatku za 2019: Co musisz wiedzieć?
 2. Remont mieszkania: Jak odliczyć koszty od podatku w 2023?
 3. Od czego zależy zwrot podatku: Faktory wpływające na kwotę
 4. Kalkulator PIT-37 za rok 2022: Jak obliczyć podatek?
 5. Kiedy oczekiwać zwrotu podatku: Kluczowe terminy
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Grzegorz Maj
Grzegorz Maj

Jestem Grzegorz, założyciel zwrotpodatkuonline.pl. Moja pasja do podatków przeplata się z misją ułatwiania zawiłego świata finansów każdemu. Na moim portalu znajdziesz nie tylko suchą teorię, lecz także praktyczne porady, które pomogą Ci zapanować nad swoimi finansami. Dzięki prostym wyjaśnieniom i aktualnym informacjom, uczynię podatki zrozumiałymi i osiągalnymi dla każdego. Zwrotpodatkuonline to nie tylko miejsce nauki, ale również droga do finansowego sukcesu. Dołącz do naszej społeczności i poczuj pewność w świecie podatków!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły