Bezpłatna konsultacja 22 100 67 67 Od poniedziałku do piątku od 08:00 do 16:00

Odzyskaj podatek z zagranicy

w biurze rachunkowym w Opolu
Pola oznaczone * są wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w niniejszym formularzu danych osobowych przez Megatax.pl spółka z ograniczoną osobowością z siedzibą w Warszawie przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Nr 8, lok. 99, Warszawa 03-984, wpisaną do KRS przez Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000534727, REGON: 360315012, NIP: 1132883020 o kapitale zakładowym 5 000,00 zł, (Administratora moich danych osobowych) w celu przygotowania dla mnie spersonalizowanych ofert usług oferowanych przez Megatax.pl sp. z o.o.

Tylko trzy kroki po Twój zwrot podatku!

Zostaw nam swój numer telefonu. Oddzwonimy do Ciebie w ciągu najbliższych 24 godzin. Średnio oddzwaniamy w 2 godziny.
Umówmy się z Tobą w naszym biurze rachunkowym, gdzie otrzymasz bezpłatną poradę i kalkulację podatkową.
Podpiszesz wszelkie dokumenty, nic nie będziesz musiał wypełniać. Po 4 miesiącach otrzymasz zwrot podatku na swoje konto.
Jesteśmy w Twoim mieście!
  • Rozliczamy większość krajów
  • Twój wniosek i dane są bezpieczne
  • Posiadamy konkurencyjne ceny
  • Z nami odzyskasz nawet 100% podatku

Odzyskanie podatków z Niemiec, Holandii – Opole i okolice.

Praca w Niemczech zachęca nadzwyczaj wielu Polaków – przyczyną są nie jedynie wyższe płace, jednakowoż także nieduża odległość od Polski, to właśnie dzięki czemu nie ma problemu, aby pojawiać się co jakiś czas w rodzinnym domu. Nie każdy jednakże decyduje się na pozostanie w Niemczech na stałe – wielu powraca, próbując zacząć życie w Polsce od nowa. Jeżeli jesteś jedną z takich osób powinieneś mieć pojęcie, że zapracowane finanse to nie wszystko – jeżeli opłacane były podatki, to możesz część tych pieniędzy odebrać.
Oto najważniejsze prawa dotyczące procederu, jakim jest zwrot podatku z Niemiec:

•    zwrot przypada każdemu, kto podjął legalną pracę w Niemczech oraz w związku z tym odprowadzał należności dla państwa w postaci podatków
•    o zwrot wolno ubiegać się nawet do 4 lat w tył
•    termin złożenia niezbędnych dokumentów mija ostatniego dnia kwietnia
•    decyzja wydawana jest w ciągu 3-6 miesięcy od złożenia poświadczeń
•    do rozliczenia się wymagana jest niemiecka karta skarbowa

Rozliczenie ma prawo być dopełniane samodzielnie czy też przy wsparciu specjalistycznych firm z Opola. Jeśli nie zna się nadzwyczaj poprawnie języka urzędowego, przyzwoiciej jest skorzystać z wsparcia specjalistów, jacy proponują konsumentowi znacznie większą szansę na zwrot podatków.

Każdy, kto pracuje w Holandii powinien wiedzieć, że do rozliczania się z podatku musi zastosować metodę unikania podwójnego opodatkowania (inaczej nazywaną metodą zliczenia).
Metoda ta najogólniej mówiąc polega na tym, że podatek, który został zapłacony w Holandii należy odjąć od podatku, który został obliczony według polskich przepisów. Metodę tę możemy odnaleźć w specjalnej umowie, jaką zawarły ze sobą Polska i Holandia – wariant proporcjonalny. Wariant ten mówi, że możemy odjąć od polskiego podatku ten, który zapłaciliśmy w Holandii, jednak tylko proporcjonalnie do tego, jak się mają wpływy uzyskane za granicą do ogólnych wpływów w danym roku.
Osoba, która pozyskuje dochody w Holandii czy Niemczech, ale jest rezydentem Polski, albo obu tych krajów, na mocy wspomnianej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zobligowana jest do rozliczenia dochodów z Holandii na deklaracji PIT-36 (jak również PIT-ZG) i złożenia jej w naszym kraju.