Bezpłatna konsultacja 22 100 67 67 Od poniedziałku do piątku od 08:00 do 16:00

Odzyskaj podatek z zagranicy

w biurze rachunkowym w Gorzowie Wielkopolskim
Pola oznaczone * są wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w niniejszym formularzu danych osobowych przez Megatax.pl spółka z ograniczoną osobowością z siedzibą w Warszawie przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Nr 8, lok. 99, Warszawa 03-984, wpisaną do KRS przez Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000534727, REGON: 360315012, NIP: 1132883020 o kapitale zakładowym 5 000,00 zł, (Administratora moich danych osobowych) w celu przygotowania dla mnie spersonalizowanych ofert usług oferowanych przez Megatax.pl sp. z o.o.

Tylko trzy kroki po Twój zwrot podatku!

Zostaw nam swój numer telefonu. Oddzwonimy do Ciebie w ciągu najbliższych 24 godzin. Średnio oddzwaniamy w 2 godziny.
Umówmy się z Tobą w naszym biurze rachunkowym, gdzie otrzymasz bezpłatną poradę i kalkulację podatkową.
Podpiszesz wszelkie dokumenty, nic nie będziesz musiał wypełniać. Po 4 miesiącach otrzymasz zwrot podatku na swoje konto.
Jesteśmy w Twoim mieście!
  • Rozliczamy większość krajów
  • Twój wniosek i dane są bezpieczne
  • Posiadamy konkurencyjne ceny
  • Z nami odzyskasz nawet 100% podatku

Aby ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec, w pierwszej kolejności należy się rozliczyć. Dochody, które pochodzą z Niemiec należy rozliczyć w Polsce, opierając się na zasadzie zwolnienia z progresją. Co za tym idzie – osoby, korzystające z tej zasady nie muszą płacić podatku w Polsce (nie muszą także składać deklaracji podatkowej). Zastrzeżeniem do tej metody jest progresja podatkowa, która mówi, że podatnik musi złożyć deklarację przed polskim Urzędem Skarbowym, jeżeli posiada inne dochody uzyskane w Polsce, bądź innych krajach.

Osoby pracujące w Niemczech mogą ubiegać się o zwrot podatku. Muszą jednak wiedzieć, że rok podatkowy w Niemczech trwa od 1 stycznia do 31 grudnia. Co za tym idzie, zwrot można otrzymać w kolejnym roku kalendarzowym, bądź, jeżeli nie planujemy podjęcia kolejnego zatrudnienia, po zakończeniu pracy. O zwrot podatku można ubiegać się w przeciągu dwóch lat o zakończenia roku podatkowego, w którym osoba pracowała w Niemczech. Procedura ta trwa od 3 do 6 miesięcy.

Mieliście Państwo okazję wykonywać pracę w Holandii, w jakim miejscu właściciel odprowadzał za Was podatki? W takim razie przynależy Wam się zwrot podatków o jaki wolno ubiegać się nawet do pięciu lat do tyłu. Istnieją dwie drogi pozwalające nam na zwrot podatku z Holandii – pierwszą jest oczywiście samodzielne rozliczenie, na jakie nie decyduje się dużo ludzi, albowiem niebezużyteczna jest bardzo dobra znajomość języka urzędowego. Częściej selekcjonowana jest wobec tego druga opcja, a mianowicie pomoc korporacji specjalizującej się w tego rodzaju obowiązkach.
Bez względu na definitywną decyzję, należałoby jednak posiadać minimum podstawowe wiadomości dotyczące zwrotu podatków. Oto one:
•    o zwrot podatku ma okazję ubiegać się każda figura, której właściciel firmy odprowadzał za nią podatki dla państwa, zgodnie z legalną umową
•    o zwrot podatków można ubiegać się nawet 5 lat do tyłu
•    rozliczenie jest obowiązkowe tylko w kilku rzeczowych przypadkach
•    niezłożenie zeznania w momencie, kiedy tak właściwie jest się do tego zobligowanym jest równoznaczne z nałożeniem kary
•    istnieje możliwość korzystania z wielu ulg podatkowych
•    do rozliczenia oraz możliwości odzyskania podatku nieodzowny jest dokument określany mianem holenderskiej karty podatkowej lub ostatni odcinek wypłaty.