Bezpłatna konsultacja 22 100 67 67 Od poniedziałku do piątku od 08:00 do 16:00

Odzyskaj podatek z zagranicy

w biurze rachunkowym w Rzeszowie
Pola oznaczone * są wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w niniejszym formularzu danych osobowych przez Megatax.pl spółka z ograniczoną osobowością z siedzibą w Warszawie przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Nr 8, lok. 99, Warszawa 03-984, wpisaną do KRS przez Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000534727, REGON: 360315012, NIP: 1132883020 o kapitale zakładowym 5 000,00 zł, (Administratora moich danych osobowych) w celu przygotowania dla mnie spersonalizowanych ofert usług oferowanych przez Megatax.pl sp. z o.o.

Tylko trzy kroki po Twój zwrot podatku!

Zostaw nam swój numer telefonu. Oddzwonimy do Ciebie w ciągu najbliższych 24 godzin. Średnio oddzwaniamy w 2 godziny.
Umówmy się z Tobą w naszym biurze rachunkowym, gdzie otrzymasz bezpłatną poradę i kalkulację podatkową.
Podpiszesz wszelkie dokumenty, nic nie będziesz musiał wypełniać. Po 4 miesiącach otrzymasz zwrot podatku na swoje konto.
Jesteśmy w Twoim mieście!
  • Rozliczamy większość krajów
  • Twój wniosek i dane są bezpieczne
  • Posiadamy konkurencyjne ceny
  • Z nami odzyskasz nawet 100% podatku

Rzeszów – Zwrot podatku z Niemiec, Holandii oraz innych państw

W obecnych czasach znacznie więcej ludzi podejmuje zatrudnienie poza granicami kraju, co jest możliwe dzięki uczestnictwu naszego kraju w Unii. W tego typu sytuacji należy się rozliczyć z podatku w kraju.
Jednakże w większości sytuacji osobie która się rozlicza przysługuje zwrot podatku z zagranicy. Jest to wynikiem różnych przepisów obowiązujących w różnorodnych krajach. Jednak sporo osób nie wie, jak się do tego zabrać oraz jakie mają możliwości w tym zakresie. Przede wszystkim do tego, aby można było ubiegać się o  nadpłaconych podatków, niezbędne jest przedstawienie dokumentacji, potwierdzających zatrudnienie oraz fakt zapłacenia podatków. Uzyskanie tych dokumentów nie powinno być bardzo wielkim problemem, w większości ktoś, kto był zatrudniony poza granicami Polski powinien je posiadać.
Tak samo jak w naszym kraju, pracodawcy mają obowiązek do wystawiania każdego miesiąca dokumentów, na których przedstawione są stawki opłaconych składek a także podatku. Ale także w sytuacji gdy ktoś nie posiada tego typu dokumentów, ich uzyskanie nie stanowi zazwyczaj zbyt dużego problemu. Wniosek o zwrócenie podatku można składać również bez dokumentów, wówczas jednak trzeba podać jak najwięcej szczegółowych informacji, tyczących się okresu czy miejsca zatrudnienia.
Rezydent, aby być objętym przepisami art. 3 ustawy o PIT musi spełnić tylko jeden warunek. Nie oznacza to jednak, że będąc rezydentem Polski, automatycznie nie jest rezydentem Holandii. Możemy mieć dwie rezydencje, jednak podatki możemy płacić tylko w jednym kraju.
Co zatem robić, kiedy posiadamy podwójną rezydencję? Przepisy umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania mówi, że osoba, która posiada dwa miejsca zamieszkania musi określić, które z nich jest stałym. Kiedy jest to niemożliwe bierze się pod uwagę drugie kryterium, czyli ośrodek interesów życiowych. I tutaj koło się zamyka, ponieważ osoba, która mieszka w Holandii więcej niż 183 dni, ale jej bliscy na stałe mieszkają w Polsce, ma obowiązek opłacać podatki właśnie w tym kraju.