Bezpłatna konsultacja 22 100 67 67 Od poniedziałku do piątku od 08:00 do 16:00

Odzyskaj podatek z zagranicy

w biurze rachunkowym w Łodzi
Pola oznaczone * są wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w niniejszym formularzu danych osobowych przez Megatax.pl spółka z ograniczoną osobowością z siedzibą w Warszawie przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Nr 8, lok. 99, Warszawa 03-984, wpisaną do KRS przez Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000534727, REGON: 360315012, NIP: 1132883020 o kapitale zakładowym 5 000,00 zł, (Administratora moich danych osobowych) w celu przygotowania dla mnie spersonalizowanych ofert usług oferowanych przez Megatax.pl sp. z o.o.

Tylko trzy kroki po Twój zwrot podatku!

Zostaw nam swój numer telefonu. Oddzwonimy do Ciebie w ciągu najbliższych 24 godzin. Średnio oddzwaniamy w 2 godziny.
Umówmy się z Tobą w naszym biurze rachunkowym, gdzie otrzymasz bezpłatną poradę i kalkulację podatkową.
Podpiszesz wszelkie dokumenty, nic nie będziesz musiał wypełniać. Po 4 miesiącach otrzymasz zwrot podatku na swoje konto.
Jesteśmy w Twoim mieście!
  • Rozliczamy większość krajów
  • Twój wniosek i dane są bezpieczne
  • Posiadamy konkurencyjne ceny
  • Z nami odzyskasz nawet 100% podatku

Podatnik, który uzyskał dochody w ramach umowy o pracę, która została podpisana w Niemczech, musi wiedzieć, że przy rozliczeniu się z podatku obowiązywać go będzie zasada wyłączenia z progresją. Z racji tej zasady, polski rezydent nie musi:

– składać zeznania o źródłach zarobków z Niemiec

– wpłacać kwoty zaliczonej na podatek w Polsce zaraz po powrocie

– składać rocznego zeznania PIT-36.

Od powyższych zasad istnieje oczywiście wyjątek, o którym poniżej. Zasada wyłączenia z progresją wpływa na stopę podatku, który musi być opłacony od zarobków w Polsce w momencie, kiedy rezydent podatkowy posiada inne wpływy, które są opodatkowane podatkiem dochodowym. Poza tym, że mus złożyć PIT-36, jak również PIT/ZG i wykazać zarobki zagraniczne (choć nie musi ich doliczyć do zarobków krajowych), dodatkowo musi ustalić stopę procentową podatku, jaka będzie obowiązywała wobec dochodów krajowych, uwzględniając dochody, jakie zostały uzyskane w Niemczech.

Niewątpliwie Holandia jest takim państwem, w którym to pracuje w tej chwili dużo ludzi z Polski. Szczególnie praca sezonowa we właśnie tym kraju jest bardzo powszechna. Nierzadko wyjeżdżamy do Holandii, lecz najzwyczajniej nie znamy realiów tego państwa. Nie mamy zielonego pojęcia czym cechuje się system podatkowy, etc. Trzeba niewątpliwie przyznać, iż holenderskie podatki należą do wysokich, lecz na szczęście uzyskanie zwrotu podatku w zasadzie nie stanowi kłopotu.
Co należy robić, aby mieć możliwość dostać zwrot podatku z Holandii? Oczywiście podstawowy warunek jest taki, iż potrzebne jest to by w ostatnich latach pracować w Holandii, legalnie. Jednak w sumie spełnienie tych warunków nie powinno stanowić dla nikogo kłopotu. Polscy pracownicy mają okazję podjąć zatrudnienie w Holandii – w całkowicie legalny sposób, bez większego kłopotu. Na dodatek niezbędne są oczywiście wszystkie dokumenty, które w jednoznaczny sposób potwierdzają, iż pracowaliśmy na terenie Holandii. Później wystarczy dogadać się z tą firmą, która trudni się pomocą jeśli wchodzi w grę podatek. Naturalnie nie musimy płacić firmie przed zrealizowaniem zamówienia a potem. Zatem ryzyko nie istnieje.