Bezpłatna konsultacja 22 100 67 67 Od poniedziałku do piątku od 08:00 do 16:00

Odzyskaj podatek z zagranicy

w biurze rachunkowym w Częstochowie
Pola oznaczone * są wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w niniejszym formularzu danych osobowych przez Megatax.pl spółka z ograniczoną osobowością z siedzibą w Warszawie przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Nr 8, lok. 99, Warszawa 03-984, wpisaną do KRS przez Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000534727, REGON: 360315012, NIP: 1132883020 o kapitale zakładowym 5 000,00 zł, (Administratora moich danych osobowych) w celu przygotowania dla mnie spersonalizowanych ofert usług oferowanych przez Megatax.pl sp. z o.o.

Tylko trzy kroki po Twój zwrot podatku!

Zostaw nam swój numer telefonu. Oddzwonimy do Ciebie w ciągu najbliższych 24 godzin. Średnio oddzwaniamy w 2 godziny.
Umówmy się z Tobą w naszym biurze rachunkowym, gdzie otrzymasz bezpłatną poradę i kalkulację podatkową.
Podpiszesz wszelkie dokumenty, nic nie będziesz musiał wypełniać. Po 4 miesiącach otrzymasz zwrot podatku na swoje konto.
Jesteśmy w Twoim mieście!
  • Rozliczamy większość krajów
  • Twój wniosek i dane są bezpieczne
  • Posiadamy konkurencyjne ceny
  • Z nami odzyskasz nawet 100% podatku

Wyszukanie pracy która daje wysokie wynagrodzenie, to dla większej liczby osób niezwykle ważna sprawa. W opiniach dużej liczby ludzi takie właśnie możliwości daje przede wszystkim zatrudnienie za granicą. Jednakże decydując się na taki właśnie krok musimy pamiętać o obowiązku rozliczania podatku. Zgodnie z przepisami są one płacone w kraju, w którym wykonywana jest praca, jednak konieczność przedstawienia rocznego rozliczenia podatkowego w dalszym ciągu pozostaje w Polsce. Różne zapisy w przepisach, tyczących się do kwoty zapłaconego podatku sprawiają, że po wykonaniu tego typu rozliczenia możemy wystąpić o zwrot podatku z zagranicy.

Pracując poza granicami Polski, podatki oraz bardzo różne składki płacone są w kraju, gdzie się pracuje. Na pewno jest to jasne, jednak na koniec roku obowiązek przedłożenia rozliczenia rocznego podatku wciąż istnieje w Polsce.
W związku z faktem, że przepisy dotyczące przykładowo stawki podatku jak również opcji korzystania z różnorodnych ulg są odmienne, powstają rozbieżności pomiędzy podatkiem należnym a zapłaconym. W sytuacji zatrudnienia za granicą zazwyczaj jest to nadpłata. O zwrot podatku z zagranicy może się więc obecnie starać każdy, kto dokonał poprawnego rozliczenia jak również wynika z niego, że są różnice pomiędzy podatkiem należnym a zapłaconym.
Taki wniosek powinien zawierać przede wszystkim jak najwięcej informacji o fakcie, kiedy dana osoba pracowała za granicą, jaki był adres zakładu pracy lub też kwoty, w jakich został obliczony jak również zapłacony podatek. Jeżeli jest możliwość dołączenia do wniosku dokumentów, które potwierdzają ten fakt, jest to na pewno bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ w dużej mierze skraca czas niezbędny na rozpatrzenie wniosku. Wtedy bowiem dokumenty stanowią potwierdzenie zawartych w nim danych i nie ma konieczności poszukiwania ich w odmiennych miejscach. Sumy zwrotów mogą być bardzo różne, najczęściej jednakże jest to kwota około kilku tysięcy złotych.