Bezpłatna konsultacja 22 100 67 67 Od poniedziałku do piątku od 08:00 do 16:00

Odzyskaj podatek z zagranicy

w biurze rachunkowym w Gdynii
Pola oznaczone * są wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w niniejszym formularzu danych osobowych przez Megatax.pl spółka z ograniczoną osobowością z siedzibą w Warszawie przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Nr 8, lok. 99, Warszawa 03-984, wpisaną do KRS przez Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000534727, REGON: 360315012, NIP: 1132883020 o kapitale zakładowym 5 000,00 zł, (Administratora moich danych osobowych) w celu przygotowania dla mnie spersonalizowanych ofert usług oferowanych przez Megatax.pl sp. z o.o.

Tylko trzy kroki po Twój zwrot podatku!

Zostaw nam swój numer telefonu. Oddzwonimy do Ciebie w ciągu najbliższych 24 godzin. Średnio oddzwaniamy w 2 godziny.
Umówmy się z Tobą w naszym biurze rachunkowym, gdzie otrzymasz bezpłatną poradę i kalkulację podatkową.
Podpiszesz wszelkie dokumenty, nic nie będziesz musiał wypełniać. Po 4 miesiącach otrzymasz zwrot podatku na swoje konto.
Jesteśmy w Twoim mieście!
  • Rozliczamy większość krajów
  • Twój wniosek i dane są bezpieczne
  • Posiadamy konkurencyjne ceny
  • Z nami odzyskasz nawet 100% podatku

Jakie dokumenty należy przygotować, aby odzyskać podatek

Jak wiadomo – biurokracja górą. Również podczas odzyskiwania podatku z pieniędzy zarobionych w Niemczech należy mieć przy sobie odpowiednie dokumenty. Należą do nich:

  • Lohnsteuerkarte, czyli niemiecka karta podatkowa. Jeżeli nie posiadamy tego typu dokumentu, wystarczy abyśmy zdobyli zastępcze zaświadczenie podatkowe od naszego pracodawcy, które w Niemczech nazywa się Besondere Lohnsteuerbescheinigung.
  • Kserokopia dowodu tożsamości

Każdy z pewnością poszukuje możliwości pracy, aby przede wszystkim jak najwięcej zarobić. Zapewne więc nie powinien dziwić fakt, iż znacznie więcej osób dzisiaj decyduje się na zatrudnienie poza granicami kraju.
Jednak fakt pracy pociąga za sobą konieczność płacenia podatków. W takiej sytuacji podczas pracy są one opłacane w państwie, w którym ktoś pracuje. Jednakże obowiązek rozliczenia rocznego podatku ciągle istnieje w kraju. Doprowadza to często do momentów w których kwoty zapłaconych podatków w innym kraju okazują się zbyt wysokie. Wtedy można starać się o zwrot podatku z zagranicy.
W tym celu w pierwszej kolejności należy złożyć właściwy wniosek. Jeśli ktoś posiada dokumenty z których wynika w jakim czasie oraz w jakiej kwocie były opłacone podatki, powinien je złożyć do wniosku. Jeśli jednak ich nie ma, a otrzymanie ich stanowi kłopot, wtedy powinno się szczegółowo opisać, w jakim czasie ktoś pracował oraz podać jak najwięcej danych takich jak adres zakładu zatrudnienia, co umożliwi sprawdzenie niezbędnych informacji. Na pewno jednakże złożenie takiego wniosku jest dość korzystne. Zwrot podatku z zagranicy może sięgać bowiem nawet kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego też na pewno nie dziwi fakt, iż z każdym rokiem znacznie więcej osób decyduje się na złożenie takiego wniosku.

Tak więc jeśli pracowałeś w jednym z wymienionych powyżej państw – skontaktuj się z nami a my pomożemy w odzyskaniu podatku.